Dołącz do nas:

Multibox Prabuty

Marzysz o nowoczesnym i funkcjonalnym ogrodzeniu? Multibox to innowacyjne rozwiązanie, które całkowicie zmienia sposób, w jaki myślimy o komunikacji w przestrzeni. W Prabutach oferujemy estetyczne połączenie wideodomofonu, skrzynki pocztowej i kontroli dostępu w jednym eleganckim słupku. Dzięki Multibox eliminujemy złożoność wielu instalacji, co ułatwia montaż i dbałość o porządek. Wznieś estetykę oraz bezpieczeństwo swojej posesji na wyższy poziom — skontaktuj się z nami!

Multibox Prabuty – inteligentna integracja funkcji w ogrodzeniu

Multibox Prabuty jako centrum komunikacji i kontroli dostępu

Głównym walorem systemu Multibox jest jego niezwykła modułowość, która przejawia się w różnorodności funkcji. Standardowy model łączy w sobie profesjonalną skrzynkę na listy, odporną na deszcz i wilgoć, panel domofonowy lub wideodomofonowy oraz klawiaturę kodową, umożliwiającą łatwe otwieranie furtki bez użycia kluczy. Interakcje związane z ogrodzeniem, takie jak komunikacja, przechowywanie korespondencji czy zapewnienie dostępu, realizowane są w jednym, łatwo dostępnym miejscu. Dodatkowo, wszystkie wewnętrzne mechanizmy są zabezpieczone szczelną, zamykaną obudową, co stanowi gwarancję ich trwałości i niezawodności. System ten idealnie wpisuje się w nowoczesne potrzeby użytkowników, oferując funkcjonalność i estetykę w jednym.

Multibox Prabuty, a integracja z systemem Smart Home

Nowoczesny Multibox Prabuty jest projektowany z myślą o pełnej integracji z systemami Smart Home. Umożliwia to zdalne zarządzanie kontrolą dostępu (otwieranie furtki/bramy) oraz komunikacją z wideodomofonem za pomocą aplikacji mobilnej. Wbudowany wideodomofon IP pozwala na odbieranie połączeń z każdego miejsca na świecie i weryfikację gości. Taka integracja podnosi komfort użytkowania i daje pełną kontrolę nad dostępem do posesji, nawet pod nieobecność domowników. Dzięki gotowym wnękom na okablowanie, Multibox jest idealnym rozwiązaniem dla inteligentnego domu.

zdjęcie - Multibox

Funkcjonalność i modułowość zastosowania Multibox Prabuty

Skrzynka pocztowa, domofon i klawiatura w jednej obudowie

W bardziej złożonych wersjach, Multibox odgrywa rolę dyskretnego schowka, umożliwiającego stylowe ukrycie takich elementów jak skrzynki na liczniki prądu, gazu czy wodę. Te niezbędne instalacje, które muszą być dostępne z zewnątrz zgodnie z przepisami, są w ten sposób w pełni zamaskowane, co podnosi estetykę ogrodzenia. Prabuty, znane z dbałości o wygląd przestrzeni, będą miały idealne zastosowanie dla tego rozwiązania. Dzięki Multibox, nie tylko ułatwiamy dostęp do tych technicznych elementów, ale również chronimy je przed ewentualnym wandalizmem. Ukrycie tych komponentów w eleganckiej strukturze ogrodzenia pozwala na zachowanie porządku oraz harmonijnego wyglądu otoczenia.

Ukrycie szafek na liczniki i zawory wodne

Wysokiej jakości materiały, z jakich wykonany jest Multibox, zapewniają doskonałą odporność na czynniki atmosferyczne. Wykorzystując stal nierdzewną lub aluminium, a także stosując malowanie proszkowe w kolorze antracytowym (np. RAL 7016), system ten uzyskuje wyjątkową ochronę antykorozyjną. Minimalistyczny i nowoczesny design, z ukrytymi mocowaniami, sprawia, że Multibox staje się nie tylko użytecznym, ale i eleganckim dodatkiem. Idealnie łączy się z różnymi stylami ogrodzeń, takimi jak palisadowe czy żaluzjowe, wzbogacając wizualnie otoczenie przy jednoczesnym zachowaniu wysokich norm funkcjonalnych.

Realizacja i montaż Multibox Prabuty – instalacja i podłączenie

Projektowanie Multibox Prabuty i wybór konfiguracji modułów

Projektujemy Multibox Prabuty pod kątem konkretnych potrzeb klienta, dobierając moduły (domofon, skrzynka, licznik). Wymaga to precyzyjnego planowania wymiarów i okablowania.

ikonka

Przygotowanie okablowania i zasilania

Kluczowe jest przygotowanie okablowania (zasilanie 230V do liczników oraz niskonapięciowe do domofonu i klawiatury). Okablowanie musi być zabezpieczone przed wilgocią.

ikonka

Montaż konstrukcji Multibox Prabuty w słupie ogrodzenia

Konstrukcja Multibox Prabuty jest precyzyjnie osadzana w słupie ogrodzenia (betonowym, murowanym lub metalowym). Wymaga to stabilnego mocowania i zachowania idealnego pionu.

ikonka

Instalacja urządzeń elektronicznych

Montujemy moduły elektroniczne w przeznaczonych wnękach Multibox Prabuty. Konieczne jest szczelne i solidne zamocowanie paneli, by zapewnić ochronę przed deszczem.

ikonka

Podłączenie do centrali domowej i sieci energetycznej

Multibox jest podłączany do centrali domofonowej wewnątrz budynku oraz do sieci energetycznej (jeśli zawiera liczniki). Zapewniamy szczelność i bezpieczeństwo połączeń.

ikonka

Testy funkcjonalne i kalibracja systemów

Przeprowadzamy testy wszystkich funkcji Multibox Prabuty – otwieranie elektrozaczepu, działanie domofonu, czytnika. Kalibrujemy systemy dla optymalnej pracy.

ikonka

Materiały i estetyka: dopasowanie Multibox Prabuty do stylu ogrodzenia

Trwałość i design – stal nierdzewna i malowanie proszkowe

Kiedy rozważamy różne opcje montażu, Multibox dostosowuje się do różnorodnych słupów i ogrodzeń. Daje możliwość montażu zarówno w solidnych konstrukcjach murowanych, takich jak cegła i beton, jak i w metalowych systemach ogrodzeniowych. Elastyczność w wymiarach Multibox sprawia, że można go doskonale dopasować do szerokości dowolnego słupa, co gwarantuje estetyczne i spójne wykończenie. Frontowy panel, mogący być licowany z płaszczyzną słupa lub lekko cofnięty, pozwala na zachowanie harmonijnego wyglądu w każdym przypadku, niezależnie od zastosowanego materiału.

Dopasowanie Multibox Prabuty do słupów murowanych i metalowych

Cechą, która wyróżnia Multibox na rynku, jest jego wysoka klasa szczelności, która wynosi co najmniej IP54/IP55. Jest to szczególnie istotne, ponieważ system ten jest narażony na działanie różnorodnych warunków atmosferycznych. Materiały użyte do produkcji obudowy, takie jak stal nierdzewna czy aluminium, w połączeniu z wytrzymałymi uszczelkami, skutecznie chronią komponenty elektroniczne przed deszczem, kurzem i wilgocią. Warto dodać, że Multibox został zaprojektowany tak, aby radzić sobie z ekstremalnymi zmianami temperatur, zmniejszając ryzyko kondensacji wilgoci wewnątrz, co jest kluczowe dla długoterminowej niezawodności urządzenia.

Bezpieczeństwo i kontrola dostępu w systemie Multibox Prabuty

Wideodomofon z kamerą szerokokątną

Wideodomofon w Multibox Prabuty wyposażony jest w kamerę szerokokątną (często z funkcją nocną), co zapewnia pełen obraz osoby stojącej przed furtką i zwiększa bezpieczeństwo.

ikonka

Bezkluczowy dostęp (klawiatura kodowa, czytnik RFID

Multibox Prabuty integruje klawiatury kodowe lub czytniki RFID/dostępu biometrycznego, umożliwiając wygodne i bezpieczne otwieranie furtki bez użycia klucza.

ikonka

Ochrona korespondencji i zamki antywłamaniowe

Skrzynka pocztowa w Multibox Prabuty posiada szczelne klapki i trwałe zamki, chroniące korespondencję przed deszczem, wilgocią oraz nieuprawnionym dostępem.

ikonka

Oświetlenie LED i czujniki zmierzchu

Wbudowane oświetlenie LED podświetla panel domofonu i numer domu w Multibox Prabuty. Może być sterowane czujnikiem zmierzchu, co zwiększa widoczność i estetykę w nocy.

ikonka

Zabezpieczenie elektroniki przed aktami wandalizmu

Moduły elektroniczne w Multibox Prabuty są osadzone w solidnej metalowej obudowie, która zapewnia odporność na uderzenia i chroni przed próbami wandalizmu.

ikonka

System awaryjnego zasilania

Istnieje możliwość podłączenia Multibox Prabuty do systemu awaryjnego zasilania (UPS), co gwarantuje ciągłość działania domofonu i kontroli dostępu w przypadku braku prądu.

ikonka

Odporność na warunki zewnętrzne i parametry techniczne Multibox Prabuty

Klasa szczelności IP i odporność na wahania temperatury Multibox Prabuty

Wszystkie metalowe elementy Multibox są zabezpieczone powłokami antykorozyjnymi, co najczęściej oznacza, że są poddawane procesowi malowania proszkowego. Taki zabieg nie tylko chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV, ale również zapobiega blaknięciu kolorów oraz łuszczeniu się farby. Wysoka odporność na działanie soli, co ma znaczenie zwłaszcza w rejonach nadmorskich, pozwala Multibox zachować swoją estetykę przez długi czas, bez konieczności regularnej konserwacji. To ważny atut dla osób, które cenią sobie trwałość i utrzymanie ładnego wyglądu ogrodzenia, które jest stałym elementem otoczenia, wpływającym na jego estetyczne wrażenie.

Antykorozyjne powłoki i stabilność UV

Kwestią, która może zaskoczyć niejednego użytkownika, jest uniwersalność wyboru w zakresie kolorów i wykończeń Multibox. Istnieje możliwość dostosowania systemu do indywidualnych preferencji, co sprawia, że każdy użytkownik może wkomponować go w filtr architektoniczny swojej posesji. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, Multibox nie tylko spełnia funkcje praktyczne, ale staje się również estetycznym uzupełnieniem ogrodzenia. Klienci z Prabut mogą docenić, jak efektywnie ten produkt harmonizuje z lokalnymi realiami architektonicznymi, podkreślając nowoczesny design i elegancję przestrzeni, w których się znajduje. Dodatkowo, wykończenia, w które zaopatrzony jest Multibox, zwiększają jego żywotność oraz odporność, co czyni go rozwiązaniem na lata.
zdjęcie - Multibox

ARCH-B – ekspert w integracji i montażu Multibox Prabuty

Specjalistyczne doradztwo w konfiguracji systemu

Jako specjaliści, oferujemy pełne doradztwo w zakresie konfiguracji Multibox Prabuty. Pomagamy w doborze odpowiednich modułów – od typu wideodomofonu (IP/analog) po rodzaj czytnika dostępu. Nasze doradztwo obejmuje także precyzyjne planowanie wymiarów, aby Multibox Prabuty idealnie wpasował się w słup ogrodzenia i był funkcjonalnie zintegrowany z całą automatyką wjazdową posesji. Zapewniamy rozwiązania, które łączą innowacyjność z najwyższą estetyką.

ARCH-B – precyzyjna instalacja i podłączenie elektryczne

ARCH-B gwarantuje profesjonalny montaż Multibox Prabuty, w tym precyzyjną instalację konstrukcji w słupie oraz bezpieczne podłączenie wszystkich systemów niskoprądowych i elektrycznych. Zwracamy szczególną uwagę na szczelność połączeń i prawidłowe zabezpieczenie okablowania przed wilgocią. Kompleksowa obsługa obejmuje także testy funkcjonalne i programowanie urządzeń, co zapewnia natychmiastową i bezawaryjną gotowość Multibox Prabuty do użytku.

Integracja z istniejącym systemem Smart Home

Specjalizujemy się w integracji Multibox Prabuty z istniejącymi na posesji systemami Smart Home i automatyką bramy. Zapewniamy, że wideodomofon, klawiatura kodowa oraz sterowanie furtką będą działać spójnie w ramach jednej aplikacji lub centrali sterującej. Oznacza to maksymalny komfort i eliminację konieczności używania wielu pilotów lub paneli.

zdjęcie - Multibox

Podniesienie estetyki i funkcjonalności strefy wjazdowej

Inwestycja w Multibox Prabuty to krok w kierunku podniesienia estetyki i funkcjonalności strefy wjazdowej. Zastąpienie wielu elementów jednym, eleganckim modułem znacznie poprawia wizerunek posesji, nadając jej nowoczesny i uporządkowany charakter. Multibox integruje najważniejsze funkcje (domofon, poczta, dostęp) w sposób dysktetny i trwały. ARCH-B dostarcza systemy, które dzięki wysokiej jakości materiałów i szczelności, gwarantują długoterminową niezawodność i minimalną potrzebę konserwacji. Jest to wybór świadomego klienta ceniącego innowacyjne i estetyczne rozwiązania.

Działamy również w:

Oferujemy swoje usługi na terenie całej Polski.